Nasze realizacje

Patrząc na dzieła dawnych mistrzów całe wieki temu, staramy się w swoich realizacjach nawiązać do ich umiejętności, sprawić by piękno zawarte w kamieniu zostało tak samo wydobyte i przetrwało wieki.

Amfiteatr - Forst

Nie co dzień buduje się amfiteatr. Dlatego cieszymy się, że w Niemczech, tuż za polską granicą, taki projekt powstał. A dzięki temu, że jest on wykonany z kamienia, mogliśmy uczestniczyć w jego realizacji.

Forst to małe, słynące z ogrodów różanych, miasteczko. Jesienią 2020 roku młodzież tamtejszego gimnazjum otrzymała nową atrakcję, która z pewnością pozwoli spełniać się jej artystycznie. Na rozległych terenach zielonych koło szkoły powstała niecodzienna budowla – granitowy amfiteatr z zapleczem.

Wybór masywnych elementów z granitu strzegomskiego jest doskonałym rozwiązaniem z kilku powodów. Przede wszystkim wybrano naturalny materiał z niedaleko położonych złóż. Jest więc i ekologicznie i lokalnie zarówno na etapie wydobycia, jak i obróbki i transportu. Po wtóre: granit – zwłaszcza w elementach masywnych i blokowych – jest trwały i odporny na warunki atmosferyczne, co wpłynie na wieloletnie bezpieczne i estetyczne użytkowanie.

Artykuł na stronie internetowej firmy Alpina.
Film: https://youtu.be/uQuPUhSHWUQ
(Zdjęcia: materiały własne i Alpina. Film: Alpina)

Cieszymy się, że zarówno na etapie projektowania jak i realizacji mieliśmy doskonały kontakt z naszymi partnerami w Niemczech. Szczególne podziękowania dla firmy Alpina za partnerską współpracę i doskonały efekt końcowy.

-----

Nicht jeden Tag wir ein Amphitheater gebaut…
und deshalb freuen wir uns, dass in Deutschland, direkt hinter der polnischen Grenze, so ein Bauwerk entstand. Und weil er aus Naturstein besteht, konnten wir dabei sein!

Forst ist eine kleine Grenzstadt, die durch Rosagärten bekannt ist. Im Herbst 2020 bekamen die Schüler der dortigen Gymnasium eine tolle Möglichkeit, sich als Schauspieler zu behaupten. Auf dem großzügigen grunen Schulgelände wurde ein Ampfitheater mit Sozialrumen aus Granitstein erbaut. Die Entscheidung für den Striegauer Granit hat sich durchaus als richtig erwiesen.

Das Material stammt aus nah gelegenen Quellen. Dies ist eine nachhaltige und umfeltfreundliche Lösung bei jeder Bauetappe: der Förderung, Verarbeitung und des Transports.
Desweiteren stellt Granit besonders als Massivelement udn Steinblocke ein wetterfestes und langlebiges Baumaterial dar. Somit wird er viele Jahre sicher und ästhetisch weiteren Generationen dienen.

Alpina Website.
Film: https://youtu.be/uQuPUhSHWUQ
(Bilder: eigenes Material und die Fa. Alpina. Film: die Fa. Alpina)

Wir freuen uns sehr über die reibungslose und angenehme Zusammenarbeit mit unseren Kooperationspartnern aus Deutschland bei jeder Bauetappe. Einen besonderen Dank möchten wir der Fa. Alpina aussprechen – danke fur die schöne intensive gemeinsame Arbeit und das beeindrucksvolle Ergebnis.

Amfiteatr w Forst_2 Amfiteatr w Forst_2

Amfiteatr w Forst_2

Amfiteatr w Forst_1 Amfiteatr w Forst_1

Amfiteatr w Forst_1

Amfiteatr w Forst_3 Amfiteatr w Forst_3

Amfiteatr w Forst_3

Amfiteatr w Forst_4 Amfiteatr w Forst_4

Amfiteatr w Forst_4

Amfiteatr w Forst_5 Amfiteatr w Forst_5

Amfiteatr w Forst_5


< < < <
Cięcie liną