Co nowego

aktualności, nowości, promocje i wszystko o czym warto wiedzieć

BUDMA

poniedziałek, 11 lutego 2019 00:00

budma 2019

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, które odbywają się w dniach 12-15 lutego 2019 w Poznaniu. Będziemy dostępni przez wszystkie dni targów w Pawilonie 3 na stoisku 8.


Kamień naturalny - tradycja i nowoczesność, pod tym hasłem promować będzemy nasze produkty. Począwszy od najprostrzej kostki drogowej, po najbardziej zaawansowane obróbki na maszynach sterowanych numerycznie, pokażemy, że kamień naturalny jest niezastąpionym materiałem budowlanym.

 

Laboratorium zmysłów - doświadczyć więcej.

piątek, 27 lipca 2018 06:50

zdjęcie

 

 

"Laboratorium zmysłów" to propozycja naczyń pozwalających na ujarzmienie zapachów połączonych ze zmysłem wzroku, zamknięcie i skierowanie naszych oczu na ruchy i uszu na dźwięki jakie możemy ujarzmić w procesie przygotowywania posiłków. Inspiracją była ceremonia herbaty, skupiająca wszystkie zmysły biorące udział w tym procesie. Głównym elementem moich poszukiwań było wyeliminowanie ognia i przedłużenie procesu tworzenia posiłku by sam użytkownik mógł wziąć w nim udział, jednak tylko z perspektywy obserwatora - zmysły były by wtedy pobudzone i oczekiwanie na konsumpcję zakończy się większą przyjemnością.

 

 

 

 

zdjęcie

 

Smak jest zdecydowanie na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o jedzenie, jednak operując innymi zmysłami jesteśmy w stanie wzmocnić nasze doznania, pobudzić zmysły, które w codziennej rutynie jedzenia są uśpione. W projekcie nadana jest kolejność doznań - na początku obserwujemy jak dymi para wodna wiruje w szklanych kopułach, deser jest tłem powoli topnieje i zmienia swój stan skupienia, nasz wzrok jest skierowany do wnętrz kopuł. Powoli zaczynamy słyszeć dźwięki, które towarzyszą procesom zachodzącym w środku, małe stróżki nasiąknięte zapachami uwalniają się przez kominy. Czas oczekiwania upływa nam w zanurzeniu się całym sobą w obserwacji, będziemy odsłaniać po kolei i w końcu poczujemy smak. Na szkle osiadł delikatny zapach, to pierwszy krok - otworzyć i zanurzyć się w zapachu, który był tam zamknięty.

 

Projekt składa się z granitowego talerza, na którym są trzy różnej wielkości otwory wypełnione osobno wkładanymi podstawkami z wyfrezowanymi strukturami. Wszystkie elementy są z granitu co pozwala na nagrzewanie tylko płytek uzupełniających, a duża forma jest ich łącznikiem. Trzy miejsca symbolizują 3 różne procesy, które zostały wybrane do prezentacji - smażenie, wędzenie i topnienie. Każdy z nich charakteryzuje inna szklana kopuła, która nakrywa dania. Wykonane ze szkła borowo-krzemowego, które jest wykorzystywane do tworzenia szkieł laboratoryjnych - ich wielkości i kształty są dostosowane do procesów zachodzących podczas użytkowania aby podkreślić dania. Materiał ten pozwala na używanie kopuł w wysokich temperaturach, jest również szczególnie odporny na gwałtowne zmiany temperatur.

 

 

"Labolatorium Zmysłów'' to projekt mający na celu przypomnienie nam o ważnych momentach w życiu. Czasami warto zwolnic i celebrować chwilę z naszymi bliskimi, zanurzyć się w rytualne wydobycia aromatów i wzmocnić nasze doświadczenia zmysłowe.

 

 

 

Gratulujemy Pani Magdalenie Cieślak wspaniałego pomysłu i realizacji.

Cieszymy się, że GRANEX mógł wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

 

 

 

zdjęcie

 

Więcej Na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=yPnh2fjlrHc

Było Jest i Będzie

czwartek, 19 lipca 2018 05:00

miasto dzieci

Zapraszamy na wernisarz do galerii NEON - 19 lipca 2018, godz. 14:00.

"Było, Jest i Będzie"
Wystawa prac uczestników Międzynarodowego Sympozjum Sztuki w Pałacu Morawa. 17.07.2018 - 27.07.2018.

ul. Traugutta 19/21, Wrocław, Galeria NEON

Wernisarz 19 lipca godz. 14:00.Miejsce sympozjum to teren związany z niezwykłą historią geologiczną, przyrodniczą, społeczną. To teren pogranicza, ciągłych zmian kulturowych i przynależności narodowej.

Obecnie w Pałacu w Morawie mieszkają dwie siostry przedwojennych właścicieli pałacu. Z historią tego miejsca związane są losy jednych z najcenniejszych dzieł polskich zbiorów sztuki. Podczas II Wojny Światowej ostatni raz w piwnicach widziano do dziś nieodnaleziony obraz Pięknego Młodzieńca Rafaela.

Pałac w Morawie należy dziś do Fundacji Św. Jadwigi prowadzącej działalność społeczną i kulturalną. Zapraszając tutaj artystów na sympozjum pod tytułem "Było, jest i będzie" mieliśmy nadzieję na subtelny dialog z miejscem, na nawiązanie do istniejących kontekstów i stworzenie możliwości opowiedzenia o nich poprzez sztukę.

Sympozjum "Było, jest i będzie" odbyło się 3-12 września 2017. Kuratorem Sympozjum był Marek Sienkiewicz.

Tematem przewodnim była inspiracja tytułem pracy Stanisława Dróżdża.

GRANEX jak zawsze bardzo zaangażował się jako partner wydarzenia.

Miasto Dzieci

czwartek, 12 lipca 2018 06:24

miasto dzieci

Zabawa zorganizowana zostanie po raz pierwszy na przełomie lipca i sierpnia na terenie Ośrodku Sportu i Rekreacji w Strzegomiu i w jednym z partnerskich miast – Jicinie, Horicach lub Novej Pace. – Przez kolejne trzy lata 300 dzieci z Czech i 300 – z Polski, w wieku od 6 do 12 lat, uczące się na poziomie edukacji szkół podstawowych, będą się bawić w „Transgranicznym Mieście Dzieci”

Dzięki liderowi, Sudeckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, polskie i czeskie dzieci będą korzystały z ciekawej formy aktywności podczas wakacji – stwierdził zastępca burmistrz Strzegomia Wiesław Witkowski. Strzegom tym samym stanie się piątym dolnośląskim miastem, który realizował będzie bardzo lubiane przez najmłodszych „Miasto Dzieci”

Organizatorzy i wnioskodawcy projektu edukacyjno-wychowawczego – prezes zarządu Izby Gospodarczej Hradec Kralove Radek Jakubsky i prezydent Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej Ryszard Sobański, a także przedstawiciele miast partnerskich – Strzegomia, Jicina, Horic i Novej Paki oraz reprezentanci powiatu świdnickiego, podpisali list intencyjny w sprawie realizacji nowego projektu „Transgraniczne Miasto Dzieci”.

Dzięki władzom Strzegomia udostępniono Miastu Dzieci halę sportową oraz tereny i boiska wokół hali.

W projekt włączył się również Klaster Kamieniarski, który przygotował stanowiska pracy dla młodych kamieniarzy oraz przygotował inne atrakcje.


miasto dzieci

miasto dzieci

miasto dzieci

miasto dzieci

miasto dzieci

miasto dzieci

Biennale

czwartek, 12 lipca 2018 06:15

Od 1. lipca 2018 na terenie naszej gminy trwa VII STRZEGOMSKI BIENNALE RZEŹBY W GRANICIE.

GRANEX tradycyjnie mocno zaangażował się w wydarzenie przygotowując wstępnie kamień oraz udostępniając miejsce pracy dla trzech artystów: Roberta Buček, Norberta Sarneckiego i Mateusza Wójcik. Twórcami rzeźb tegorocznego pleneru są również: Robert Kaja, Patryk Nieczarowski, Marcin Nosko, Ewa Solima oraz komisarz biennale - Grzegorz Niemyjski.  Mamy również przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na konferencję i wernisaż, które odbędą się

5. sierpnia 2018, o godzinie 12:00.

 

PSTRYK PO GRANICIE

piątek, 22 czerwca 2018 00:00

 PLAKAT 18062018 2mm

Zagramy w kapsle? Tylko, kto jeszcze pamięta jak? 

W sobotę i niedzielę (23-24. czerwca 2018) podczas Święta Granitu Strzegomskiego przypomnimy jak to się robi, wykorzystując do tego zakręconą i niepowtarzalną granitową trasę. Zapraszamy starszych i młodszych do wspólnej zabawy. A na zakończenie, w niedzielę (zgłoszenia od 14:00, start o 15:00) dla najmłodszych (do 15 lat) zaplanowaliśmy rozgrywki - rywalizacji więc nie zabraknie, a nagrody dla najlepszych będą w tematyce mundialowej.

33436047 2128429640720512 6156390269362110464 o

20180613 155240mm

Było, jest i będzie

piątek, 01 września 2017 06:42

Międzynarodowe Sympozjum Sztuki w ramach cyklu Hallo Wrocław.


3-12 września 2017
Pałac w Morawie
Morawa 1, k. Strzegomia

otwarcie wystawy:
11 września godz. 14.00

/wystawa trwa od 11 do 25 września/

Miejsce Sympozjum to teren związany z niezwykłą historią geologiczną, przyrodniczą, historyczną i społeczną. To teren pogranicza, ciągłych zmian kulturowych i przynależności narodowej.
Obecnie w Pałacu w Morawie mieszkają dwie siostry przedwojennych właścicieli pałacu. Z historią tego miejsca związane są losy jednych z najcenniejszych dzieł polskich zbiorów sztuki. Podczas II wojny światowej ostatni raz w piwnicach widziano do dziś nieodnaleziony obraz Pięknego Młodzieńca Rafaela.
Pałac w Morawie należy dziś do Fundacji Św. Jadwigi prowadzącej działalność społeczną i kulturalną. Zapraszając tutaj artystów na sympozjum pod tytułem "BYŁO, JEST i BĘDZIE"* mamy nadzieję na subtelny dialog z miejscem, na nawiązanie do istniejących kontekstów i stworzenie możliwości opowiedzenia o nich poprzez sztukę. Projekt został dofinansowany przez Miasto Wrocław.

GRANEX tradycyjnie zaangażował się jako partner wydarzenia.

ARENA DESIGN

środa, 22 lutego 2017 00:00

facebook avatar 360

Już niebawem kolejna w marcu okazja do spotkania w Poznaniu. Granex wystawiać się będzie na ARENA DESIGN i zaprasza do odwiedzenia stoiska nr 22 w Pawilonie 5.


Podobnie jak na Targach GARDENIA, również na ARENA DESIGN postaramy się udowodnić, że kamień naturalny to wciąż doskonały materiał dla projektów nie tylko architektury krajobrazu. I, że potencjał, który w nim drzemie, daje projektantom nieskończone możliwości. A próbka tego, co mamy do pokazania znajduje się tutaj: http://www.arenadesign.pl/pl/katalog/exhibitor/1360726/

facebook timeline

GARDENIA

poniedziałek, 20 lutego 2017 00:00

2017 gardenia logo 1 320

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które odbędą się w dniach 2-4 marca 2017 w Poznaniu. Będziemy dostępni przez wszystkie dni targów w Pawilonie 3 na stoisku 29A.


Postaramy się udowodnić, że kamień naturalny to wciąż doskonały materiał dla projektów związanych z architekturą krajobrazu. I, że potencjał, który w nim drzemie, daje projektantom nieskończone możliwości.

600x600 3

VI Letnia Szkoła Projektowania w Kamieniu

wtorek, 10 maja 2016 00:00

 mini plakat VI LSPwK DYSTRYBUCJA7052016 320

Rozpoczął się nabór do VI Letniej Szkoły Projektowania w Kamieniu. Więcej informacji na stronie www.bazalt.org.pl.

 ZAPRASZAMY!

 

ZPBK: wybory do władz związku

sobota, 16 kwietnia 2016 00:00

Zjazd ZPBK W dn. 15 kwietnia 2016 r. odbył się Walny Zjazd Związku Pracodawców Branży Kamieniarskiej.

W czasie Zjadu poruszano tematy związane z istnieniem i funkcjonowaniem Związku, jednak najistotniejszym jego punktem były wybory nowych władz. Nowym prezesem ZPBK został Krzysztof Skolak (prezes GRANEX sp. z o.o.), a wiceprezesami Alfred Marian Sroka i Jan Ziętek. W wyniku przeprowadzonych wyborów członkami nowego zarządu Związku zostali jeszcze Michał Firlej i Jan Łobodziec.

Święto Granitu Strzegomskiego – świętujmy razem!

piątek, 01 kwietnia 2016 07:35

Święto Granitu Strzegomskiego Spółka GRANEX, podobnie jak w latach ubiegłych uczestniczyć będzie aktywnie w Święcie Granitu Strzegomskiego, które w tym roku odbędzie się na strzegomskim rynku w dniach 17-19. czerwca.

Wzorem lat ubiegłych włączamy się w organizację wydarzeń związanych z obróbką, historią, zastosowaniem budowlanym i artystycznym kamieni naturalnych. Szczegóły przedstawimy w czerwcu!

Z pewnością przedstawiciele GRANEXu wezmą udział w biegu kamieniarzy na dystansie 12km. Zwłaszcza, że nowa trasa tego biegu prowadzi obok aż 8 kamieniołomów i wielu zakładów kamieniarskich (w tym obok GRANEX-u). Po raz pierwszy nagrodą za ukończenie biegu będzie zupełnie wyjątkowy granitowy medal.

Organizatorzy przygotowują moc atrakcji i już dzisiaj zapraszają do Strzegomia!

Cięcie liną