Co nowego

aktualności, nowości, promocje i wszystko o czym warto wiedzieć

ARENA DESIGN

środa, 22 lutego 2017 00:00

facebook avatar 360

Już niebawem kolejna w marcu okazja do spotkania w Poznaniu. Granex wystawiać się będzie na ARENA DESIGN i zaprasza do odwiedzenia stoiska nr 22 w Pawilonie 5.


Podobnie jak na Targach GARDENIA, również na ARENA DESIGN postaramy się udowodnić, że kamień naturalny to wciąż doskonały materiał dla projektów nie tylko architektury krajobrazu. I, że potencjał, który w nim drzemie, daje projektantom nieskończone możliwości. A próbka tego, co mamy do pokazania znajduje się tutaj: http://www.arenadesign.pl/pl/katalog/exhibitor/1360726/

facebook timeline

GARDENIA

poniedziałek, 20 lutego 2017 00:00

2017 gardenia logo 1 320

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które odbędą się w dniach 2-4 marca 2017 w Poznaniu. Będziemy dostępni przez wszystkie dni targów w Pawilonie 3 na stoisku 29A.


Postaramy się udowodnić, że kamień naturalny to wciąż doskonały materiał dla projektów związanych z architekturą krajobrazu. I, że potencjał, który w nim drzemie, daje projektantom nieskończone możliwości.

600x600 3

VI Letnia Szkoła Projektowania w Kamieniu

wtorek, 10 maja 2016 00:00

 mini plakat VI LSPwK DYSTRYBUCJA7052016 320

Rozpoczął się nabór do VI Letniej Szkoły Projektowania w Kamieniu. Więcej informacji na stronie www.bazalt.org.pl.

 ZAPRASZAMY!

 

ZPBK: wybory do władz związku

sobota, 16 kwietnia 2016 00:00

Zjazd ZPBK W dn. 15 kwietnia 2016 r. odbył się Walny Zjazd Związku Pracodawców Branży Kamieniarskiej.

W czasie Zjadu poruszano tematy związane z istnieniem i funkcjonowaniem Związku, jednak najistotniejszym jego punktem były wybory nowych władz. Nowym prezesem ZPBK został Krzysztof Skolak (prezes GRANEX sp. z o.o.), a wiceprezesami Alfred Marian Sroka i Jan Ziętek. W wyniku przeprowadzonych wyborów członkami nowego zarządu Związku zostali jeszcze Michał Firlej i Jan Łobodziec.

Święto Granitu Strzegomskiego – świętujmy razem!

piątek, 01 kwietnia 2016 07:35

Święto Granitu Strzegomskiego Spółka GRANEX, podobnie jak w latach ubiegłych uczestniczyć będzie aktywnie w Święcie Granitu Strzegomskiego, które w tym roku odbędzie się na strzegomskim rynku w dniach 17-19. czerwca.

Wzorem lat ubiegłych włączamy się w organizację wydarzeń związanych z obróbką, historią, zastosowaniem budowlanym i artystycznym kamieni naturalnych. Szczegóły przedstawimy w czerwcu!

Z pewnością przedstawiciele GRANEXu wezmą udział w biegu kamieniarzy na dystansie 12km. Zwłaszcza, że nowa trasa tego biegu prowadzi obok aż 8 kamieniołomów i wielu zakładów kamieniarskich (w tym obok GRANEX-u). Po raz pierwszy nagrodą za ukończenie biegu będzie zupełnie wyjątkowy granitowy medal.

Organizatorzy przygotowują moc atrakcji i już dzisiaj zapraszają do Strzegomia!

Z:A #47

środa, 21 października 2015 00:00

info za320

 

W najnowszym numerze magazynu "Zawód:Architekt" ukazał się artykuł dotyczący użycia wapienia Vratza na elewacjach krakowskiego Centrum Jana Pawła II. Klikając tutaj można zapoznać się zarówno z tym tekstem (s.56-57), jak i z całym numerem on-line.

Zapraszamy do lektury!

Kamień 2015

środa, 21 października 2015 00:00

 W dniach 5-7. listopada zapraszamy na Targi KAMIEŃ do Wrocławia. Granex będzie wystawcą tej imprezy, prezentując się wspólnie z podmiotami skupionymi wokół Klastra Kamieniarskiego.

Zaprezentowane zostaną realizacje firmy w budownictwie, oferta wapienia Vratza skierowana do kamieniarzy oraz usługi z zakresu cięcia profilowego.

 

Serdecznie zapraszamy!

Wystawa poplenerowa ASP

poniedziałek, 15 czerwca 2015 00:00

Wystawa poplenerowa

Od 8. czerwca na terenie kamieniołomu Bazalt w Strzegomiu trwa plener rzeźbiarski zorganizowany przez Gminę Strzegom, Granex sp. z o.o. i Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W wydarzeniu uczestniczą studenci i opiekunowie z wrocławskiej uczelni.

Podczas pleneru studenci poznają warsztat, narzędzia i maszyny kamieniarskie, zapoznają się z ofertą Strzegomia jako miasta przyjaznego artystom. I oczywiście rzeźbią, rzeźbią, rzeźbią. Z uwagi na ograniczony czas w swojej pracy wykorzystują bardzo przyjazny obróbce wapień Vratza, który w firmie Granex jest jednym z podstawowych materiałów.

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zapraszamy do odwiedzenia młodych rzeźbiarzy. Przy pracy można ich zobaczyć jeszcze do czwartku (18.06). Natomiast podczas Święta Granitu Strzegomskiego, czyli już w najbliższy weekend efekty pleneru zobaczyć będzie można na strzegomskim rynku.

 Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

LSPwK 2015

wtorek, 12 maja 2015 00:00

11203608 674767895962214 775660612820981973 o 320x226

Ruszył nabór do V Letniej Szkoły Projektowania w Kamieniu. Kolejny raz, wspólnie z Instytutem Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i sponsorem strategicznym spółką GRANEX, Fundacja "Bazalt" organizuje we wrześniu warsztaty projektowe dla architektów i studentów architektury.

 Zapraszamy tegorocznych absolwentów (tych z zeszłego roku też jeśli są zdeterminowani i nas do siebie przekonają) oraz studentów minimum III roku studiów inżynierskich na kierunkach architektura i architektura krajobrazu. Zapewniamy 32 godziny zajęć warsztatowych prowadzonych przez praktyków projektantów, wspaniałą, twórczą atmosferę, zwiedzanie kamieniołomów, 4 noclegi i pełne wyżywienie. Koszt uczestnictwa to 950pln ale dzięki sponsorom uczestnicy płacą jedynie 99 złotych.  Na zgłoszenia czekamy do 08.06.2015. Więcej informacji, w tym regulamin, kartę zgłoszeniową i zadanie kwalifikacyjne, znajdziecie na stronie www.bazalt.org.pl

 Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

Biennale 2014

poniedziałek, 21 lipca 2014 00:00

Biennale 2014 320x453Od 13. lipca trwa Strzegomskie Biennale Rzeźby w Granicie. To już szósta edycja jednej z największych w tej części Europy imprez rzeźbiarskich. GRANEX i Fundacja "Bazalt" mają przyjemność gościć na terenie kamieniołomu pięcioro rzeźbiarzy: Marię Seborovą, Grażynę Jaskierską-Albrzykowską, Adama Wyspiańskiego, Martina Kuchařa i Zbigniewa Frączkiewicza.

Aktualności związane z przebiegiem tego wydarzenia artystycznego publikowane są na bieżąco na Facebooku na stronie Fundacji "Bazalt".

Po zakończeniu biennale na stronie www.granex.com.pl pojawi się podsumowanie, ukazujące możliwości wsparcia pracy rzeźbiarskiej przez technologie stosowane w kamieniarstwie.

Już dziś zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 17. sierpnia o godz. 12:00 na Rynku w Strzegomiu.

Nowa strona WWW

środa, 11 czerwca 2014 15:53

W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy nową odsłonę naszego firmowego serwisu internetowego. Mamy wielką nadzieję, że będzie on przydatnym narzędziem zarówno dla naszych Klientów, jak również Kontrahentów i współpracowników.

Jesteśmy świadomi, że obecna zawartość witryny jest jeszcze bardzo skromna, niemniej w najbliższych tygodniach wszelkie braki w treści będą sukcesywnie uzupełniane. Jednocześnie zachęcamy do subskrypcji naszego firmowego kanału na Youtube, na którym publikować będziemy ciekawe przykłady obróbki kamienia podczas realizowania naszych zleceń.

Adres naszego kanału: www.youtube.com/user/GRANEXstrzegom

Sacroexpo w Kielcach

wtorek, 15 kwietnia 2014 09:06

W dniach 9-11.VI zapraszamy na Sacroexpo do Kielc. Granex będzie wystawcą XV edycji tej imprezy, prezentując swoją ofertę skierowaną do inwestorów kościelnych.

Zaprezentowane zostaną realizacje firmy w budownictwie sakralnym, najciekawsze materiały, sposoby obróbki i montażu. Prezentowana oferta dotyczyć będzie zarówno kamienia stosowanego we wnętrzach jak i na zewnątrz.

Cięcie liną